Ogłoszenia parafialne – XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, w piątek – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego (W tym dniu przypada setna rocznica szóstego objawienia Matki Bożej z Fatimy. Zapraszamy w tym dniu na uroczyste nabożeństwo różańcowe po Mszy wieczornej o godz.18.00 połączone z rozważaniami i śpiewem, przygotowane przez Kościół Domowy). Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić nasz odpust parafialny ku czci Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 – Msza Św. o godz. 11.30 jest przesunięta o pół godziny na 12.00
2. Przeżywamy dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, XVII Dzień Papieski pod hasłem ,,Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszy Św. można złożyć ofiarę do puszek i wesprzeć dzieło fundacji Nowego Tysiąclecia.
3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz.8.00. Dzieci pierwszokomunijne a także młodsze i starsze zapraszam szczególnie w środy na nabożeństwo różańcowe.
4. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.
5. Z racji zbliżającego się odpustu parafialnego chciałbym poinformować o sytuacji w jakiej znajduje się nasza parafia a przede wszystkim dzieło budowy. Cały czas czekamy na decyzję o zmianie planu zagospodarowania, m.in. placu na którym chcemy zbudować kościół. Projekt przyszłego kościoła jest w przygotowaniu i konsultowany z Komitetem Budowy. Rozpoczęcie budowy jest przede wszystkim uzależnione od zatwierdzenia zmiany planu zagospodarowania. Kiedy ono nastąpi? Trudno zawyrokować ale mamy nadzieję, że nie będziemy musieli zbyt długo czekać. Trwają prace wykończeniowe w kaplicy – domu parafialnym. Może tych prac nie widać, jak w ubiegłym roku kiedy mury pięły się do góry, ale ciągle idziemy do przodu. Dolne piętro zostało już wytynkowane a u góry po zamontowaniu zewnętrznych schodów, założono instalację grzewczą i wylano podłogę. Mam nadzieję, że do końca roku zostanie wykończone mieszkanie i na początku przyszłego roku zamieszkam w Juszkowie. Chciałbym także podziękować wszystkim zaangażowanym w upiększanie i wyposażenie naszej kaplicy. Pewnie z niedzieli na niedziele tego nie zauważamy, ale warto zwrócić uwagę na nowy konfesjonał, meble w zakrystii i inne elementy, które upiększają i zdobią naszą kaplicę wewnątrz i zewnątrz, dlatego wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message