Ogłoszenia parafialne –  XXVII Niedziela Zwykła 02.10.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Franciszka z Asyżu, w środę – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej a w piątek – wspomnienie NMP Różańcowej.

2. Rozpoczął się październik m-c różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po Mszy o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00 W poniedziałki na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z naszej parafii.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek m-ca października. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne po Mszy Świętej.

W piątek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi, zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe. Od godz. 17.00 indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 18.00  nabożeństwem pierwszopiątkowym i różańcowym. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Osoby, które chciałby przyjąć sakramenty w domu z poza listy, proszę zgłaszać w zakrystii. Od listopada obchód chorych będzie w pierwszą sobotę miesiąca ( inaczej niż dotychczas – w pierwszy piątek). W środę po pierwszej niedzieli m-ca Żywy Różaniec z naszej parafii zaprasza na wspólną modlitwę różańcową.

4. W tym tygodniu młodzież z klas VIII SP ma swoje przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w salkach. W środę o godz. 19.00 lub w sobotę o godz. 12.00. Młodzież z klas pierwszych szkoły średniej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00 w kaplicy. Można jeszcze się zgłaszać do przygotowania. Dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 11.30.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message