Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła 29.09.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę – Śww. Aniołów Stróżów w piątek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu a w sobotę – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej.

2. We wtorek rozpoczyna się październik miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa codziennie po Mszy wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W poniedziałki zaproszenie szczególnie kieruje do dzieci a także do tych, które przygotowują się do Pierwszej Komunii.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca października. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi (zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe). Pozostałe nabożeństwa eucharystyczne połączone będą z nabożeństwami różańcowymi.

4. Za tydzień w niedzielę po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. (w czasie Mszy zostaną poświęcone różańce). Również za tydzień po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w 2020 roku. Młodzież z klas VIII Szkoły Podstawowej ma swoje spotkania przygotowujące do Bierzmowania w tym tygodniu: w środę o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 11.00.

5. Zapraszamy na spotkania Oazy młodzieżowej: w poniedziałek po Mszy wieczornej (grupa starsza – młodzież ze szkoły średniej) a we wtorek po Mszy (grupa młodsza – młodzież z klas od VI do VIII SP).

6. Osoby dorosłe lub dzieci grające na instrumentach, chcące wesprzeć naszą parafialną scholę zapraszamy na próbę, która odbywa się w soboty o godz. 10.00 w salce parafialnej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message