Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła 2016.09.25.

1.Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie – Św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w środę wspomnienie – Św. Wacława, męczennika, w czwartek święto – Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wspomnienie – Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła a w sobotę wspomnienie – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. W przyszłym tygodniu od października Msze Św. wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00

3. We wtorki na zakończenie Mszy Św. odmawiamy modlitwę i litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prosząc o jego opiekę oraz wstawiennictwo u Boga w intencji naszej parafii i parafialnych przedsięwzięć. W środy zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

4. W sobotę rozpoczyna się październik miesiąc szczególnie poświecony modlitwie różańcowej. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie w dni powszednie przed Mszą Św. o 16. 30 a w sobotę o godz. 8.00, w niedziele po Mszy o godz. 8.00

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwsza sobota (poświecona Niepokalanemu Sercu Maryi) i pierwsza niedziela miesiąca ( po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Żywego Różańca)

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30. Młodzież klas III gimnazjum będzie przygotowywana do sakramentu Bierzmowania w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu i tam odbywać się będą spotkania, które w miarę możliwości będę prowadził. Należy zapisać się w parafii w Pruszczu.

7. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary na budowę kościoła, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message