Ogłoszenia parafialne – XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Śww. Aniołów Stróżów, w środę – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, w czwartek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej a w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej.

2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00.

3. Jutro w poniedziałek wyjątkowo Msza zostanie odprawiona rano o godz. 8.00 a po niej nabożeństwo różańcowe. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota m-ca października. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a od godz. 16.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej (zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe). O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona o godz. 18.00 nabożeństwem różańcowym a potem Msza Św. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót m-ca ku czci Niepokalanego Serca NMP.

5. Za tydzień w niedzielę 8 października po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej a po Mszy o godz. 18.00  spotkanie dla młodzieży z klas pierwszych szkoły średniej do sakramentu Bierzmowania w 2024 roku.

6. Zapraszamy na rodzinną procesję różańcową, która rozpocznie się 8 października w niedzielę o godz. 13.00 Mszą Św. w kościele Św. Józefa w Gdańsku a później przejdzie trasą (1,5 km) obok kościoła Św. Katarzyny, Św. Mikołaja, bazyliki Mariackiej i kościoła Św. Piotra i Pawła gdzie zakończy się koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30

7. Za tydzień w niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek po Mszach Świętych na kwiaty i wystrój kaplicy i kościoła.

8. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message