Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła 18.09.2016 r.

1.Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie – Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon oraz Pawła Chong Hasang i Towarzyszy w środę święto – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek wspomnienie – Św. Pio z Pietrelciny, Prezbitera.
2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszy Św.
3. We wtorki na zakończenie Mszy Św. odmawiamy modlitwę i litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prosząc o jego opiekę oraz wstawiennictwo u Boga w intencji naszej parafii i parafialnych przedsięwzięć. W środy zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się za tydzień 25 września po Mszy Św. o godz. 11.30. Młodzież klas III gimnazjum będzie przygotowywana do sakramentu Bierzmowania w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu i tam odbywać się będą spotkania, które w miarę możliwości będę prowadził. Należy zapisać się w parafii w Pruszczu.
5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę oraz Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Po Mszy o godz. 11.30 przesłuchanie dzieci, chcących śpiewać kolędy na płycie-cegiełce.
6. Planujemy zorganizowanie parafialnego klubu rowerowego o charakterze turystyczno-pielgrzymkowym. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panem Krzysztofem Rakowskim. Szczegóły i numer telefonu znajdują się na parafialnej tablicy ogłoszeń.
7. W porozumieniu z Ks. Arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głódziem, nasz pierwszy odpust parafialny ku czci Bł. Jerzego Popiełuszki będziemy obchodzić w niedzielę 16 października. O godz. 12.00 rozpocznie się tutaj na placu uroczysta suma odpustowa w czasie której zostanie poświęcony krzyż, sztandar parafii i dzwony.
8. Dzisiaj po Mszach, tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w niedawnym trzęsieniu ziemi we Włoszech.
9. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary na budowę kościoła, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message