Ogłoszenia parafialne – XXV Niedziela Zwykła 18.09.2016 r.

1.Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie – Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon oraz Pawła Chong Hasang i Towarzyszy w środę święto – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek wspomnienie – Św. Pio z Pietrelciny, Prezbitera.
2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszy Św.
3. We wtorki na zakończenie Mszy Św. odmawiamy modlitwę i litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prosząc o jego opiekę oraz wstawiennictwo u Boga w intencji naszej parafii i parafialnych przedsięwzięć. W środy zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. odbędzie się za tydzień 25 września po Mszy Św. o godz. 11.30. Młodzież klas III gimnazjum będzie przygotowywana do sakramentu Bierzmowania w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu i tam odbywać się będą spotkania, które w miarę możliwości będę prowadził. Należy zapisać się w parafii w Pruszczu.
5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę oraz Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Po Mszy o godz. 11.30 przesłuchanie dzieci, chcących śpiewać kolędy na płycie-cegiełce.
6. Planujemy zorganizowanie parafialnego klubu rowerowego o charakterze turystyczno-pielgrzymkowym. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panem Krzysztofem Rakowskim. Szczegóły i numer telefonu znajdują się na parafialnej tablicy ogłoszeń.
7. W porozumieniu z Ks. Arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głódziem, nasz pierwszy odpust parafialny ku czci Bł. Jerzego Popiełuszki będziemy obchodzić w niedzielę 16 października. O godz. 12.00 rozpocznie się tutaj na placu uroczysta suma odpustowa w czasie której zostanie poświęcony krzyż, sztandar parafii i dzwony.
8. Dzisiaj po Mszach, tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w niedawnym trzęsieniu ziemi we Włoszech.
9. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary na budowę kościoła, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message