Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela Zwykła 22.10.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIX Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego i przypada dzisiaj Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w sobotę – Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy o godz. 18.00 a w soboty i w niedziele po Mszy o godz.8.00. Dzieci pierwszokomunijne a także młodsze i starsze zapraszam szczególnie w środy na nabożeństwo różańcowe.

3. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. a o godz. 16.00 Msza i nauka dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Do skarbony na  filarze przy wyjściu można składać kartki z wypominkami za zmarłych. Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 15 listopada będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych na tradycyjnych wspominkach, polecając ich Miłosierdziu Bożemu w modlitwie różańcowej.

5. Po Mszy Św., zgodnie z zapowiedzią z ubiegłego tygodnia, można złożyć ofiarę  do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

7. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustową. Chciałbym raz jeszcze podziękować za przygotowanie tej uroczystości. Wszystkim zaangażowanym w prace wykończeniowe w domu parafialnym i w kaplicy, nasza kaplica była odświętna i piękna dzięki Waszej pracy i poświęceniu. Za przygotowanie liturgii odpustowej: pocztowi sztandarowemu, asyście liturgicznej, ministrantom i lektorom, oraz organiście, Zespołowi Kościoła Domowego i scholce dziecięcej składam z głębi serca podziękowanie. Szczególnie chciałbym podziękować paniom, za przygotowanie i podanie obiadu odpustowego dla księży – gości. To wszystko wraz z Waszą wspólną modlitwą, złożyło się na wspaniałą i niezapomnianą  Uroczystość. Dziękuję.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za modlitwę, trud i ofiary – składam serdeczne Bóg zapłać.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy + Alfredę Kowalczyk l. 88 z ul. Sportowej. Wieczny odpoczynek …

Inne informacje

Send Us A Message