Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela Zwykła 20.10.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego a w naszej wspólnocie parafialnej odpust Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, z tej racji można uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia Św. i modlitwa w intencji papieża i Kościoła. O godz. 11.30 uroczysta suma odpustowa, którą odprawi ks. prałat Piotr Tworek, proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej z Gdańska Żabianki. Dzisiaj przypada także Światowy Dzień Misyjny. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić we wtorek – wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, papieża.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy wieczornej, a w soboty i w niedziele po Mszy o godz. 8.00. W poniedziałki zaproszenie szczególnie kieruję do dzieci a także do tych, które przygotowują się do Pierwszej Komunii.

3. Zapraszamy na spotkania Oazy młodzieżowej: w poniedziałek po Mszy wieczornej (grupa starsza – młodzież ze szkoły średniej), a we wtorek po Mszy (grupa młodsza – młodzież z klas od VI do VIII SP).

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

5. Dzisiaj po Mszy można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

6. Do skarbony na filarze przy wyjściu z kaplicy można składać wypominki za zmarłych.

7. W ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski na fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano do puszek 1117,65 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. Parafia pw. MBNP w Pruszczu Gdańskim organizuje Ferie z Bogiem – narty dla dzieci i młodzieży w Białym Dunajcu. Koszt 1250 zł. Wszelkie informacje na stronie internetowej parafii i u ks. proboszcza Piotra Majewskiego. Plan jest wywieszony w gablocie.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message