Ogłoszenia parafialne – XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2016 r.

1.Dzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W naszej wspólnocie przeżywamy dzisiaj pierwsze święto odpustowe ku czci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Liturgiczne wspomnienie przypada 19 października ale z racji praktycznych w tym roku przenieśliśmy je na niedzielę. To historyczne wydarzenie, kiedy gościmy ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia naszego pasterza, ma nas umocnić w realizowaniu chrześcijańskiego powołania i w realizowaniu naszych parafialnych zamierzeń. Niech nasz patron, Ks. Jerzy wstawia się za nami i niech wyprasza Boże błogosławieństwo.
Dzisiaj na boisku przy świetlicy gminnej o godz. 15.00 rozpocznie się jesienny festyn parafialny, który będzie dla nas okazją do wyrażenia radości z tego że jesteśmy wspólnotą parafialną i przeżywamy swoje święto. Atrakcje festynowe będą podobne jak na dożynkach gminnych. Między innymi wystąpi zespół ,,Jagódki” oraz tzw. gry i zabawy dla dorosłych i dla dzieci.
W czasie festynu przewidziany jest przyjazd grupy rowerzystów odbywających V Papieską Pielgrzymkę Rowerową z Wadowic do Gdańska. Pierwszy nocleg był w Kaliszu, wczoraj nocowali w parafii Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy (ta parafia jest ściśle związana z Ks. Jerzym naszym patronem dlatego postanowili także po drodze do Gdańska wjechać do Juszkowa w dniu naszego odpustu).
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, we wtorek – święto Św. Łukasza, ewangelisty, w czwartek wspomnienie – Św. Jana Kantego, w piątek wspomnienie – Bł. Jakuba Strzemię a w sobotę wspomnienie – Św. Jana Pawła II, papieża.
2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce w październiku są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie w dni powszednie przed Mszą Św. o 16. 30 a w sobotę o godz. 8.00, w niedziele po Mszy o godz. 8.00
3. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
4. Rozpoczęło się bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w parafii Podwyższenia Krzyża. Ks. Proboszcz Stanisław prosi o sumienną obecność na spotkaniach.
5. Od poniedziałku w kapliczce będą wyłożone tradycyjne kartki na wypominki za zmarłych, które potem będzie można złożyć do skarbony.
9. Zebraliśmy do skarbon w ubiegłą niedzielę na dzwon do tej pory – 555,50 zł. i na kwiaty – 884 zł. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message