Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela Zwykła 13.09.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać będziemy: w poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego (w parafii matce w Pruszczu odpust, Mszę Św. odpustowe o godz. 11.00 i 18.00), we wtorek – wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej, w środę – wspomnienie Śww. Męczenników Korneliusza, i Cypriana a w piątek – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika i Patrona Polski.

2. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Do komunii w dwóch grupach (o godz. 10.00 i 12.00) przystąpi 59 dzieci. Od poniedziałku dzieci będą przeżywały tzw. Biały Tydzień uczestnicząc we Mszy Św. o godz. 18.00. W poniedziałek po Mszy zostaną rozdane pamiątki komunijne i zostanie zrobione grupowe zdjęcie. Zapisy dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii w 2021 r. odbędą się w niedzielę 27 września po Mszy o godz. 11.30

3. W przyszłą niedzielę 13 września będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej wizytację kanoniczną parafii, którą przeprowadzi ks. bp. Jacek Jezierski administrator Archidiecezji Gdańskiej. Ks. biskup będzie nam towarzyszył w czasie Mszy o godz. 10.00 i 11.30 a o godz. 13.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się krótka uroczystość na terenie budowy poświęcenia kamienia węgielnego i wmurowania aktu erekcyjnego naszego kościoła.

4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. W dniu 27 września o godz. 14:00 w kościele pw. Św. Jacka w Straszynie zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony i w intencji rolników z Gminy Pruszcz Gdański. Rolników i Ich rodziny zapraszamy do uczestnictwa. Msza będzie też dostępna on-line na stronie gminy.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu organizuje kursy językowe w ramach Katolickiego Studium Języków Obcych. Szczegóły znajdują się na plakacie umieszczonym w gablotce.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na październik 2021 r.

EWANGELIZACYJNA – Uczniowie misjonarze – Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii. PARAFIALNA: O

Send Us A Message