Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2016 r.

1.Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie – Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w środę święto – Podwyższenia Krzyża Św. ( w parafii–matce w Pruszczu odpust, Msze Św. odpustowe o godz. 11.00 i 18.00 ), w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszy Św.

3. We wtorki na zakończenie Mszy Św. odmawiamy modlitwę i litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prosząc o jego opiekę oraz wstawiennictwo u Boga w intencji naszej parafii i parafialnych przedsięwzięć. W środy zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. We wtorek 13 września – dzień fatimski o godz. 17.30 zapraszam na modlitwę różańcową.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w 2017 roku w naszej parafii odbędzie się dzisiaj 11 września po Mszy dla dzieci o godz. 11.30. Młodzież klas III gimnazjum będzie przygotowywana do sakramentu Bierzmowania w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu i tam odbywać się będą spotkania, które w miarę możliwości będę prowadził. Należy zapisać się w parafii w Pruszczu.

5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę oraz Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6. Zamierzamy jako parafia wydać cegiełkę na budowę kościoła w postaci życzeń Bożonarodzeniowych i płyty z kolędami. Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 zapraszam dzieci z Juszkowa, które chciałyby śpiewać na przesłuchanie czyli casting.

7. Planujemy zorganizowanie parafialnego klubu rowerowego. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z panem Krzysztofem Rakowskim. Szczegóły i numer telefonu znajdują się na parafialnej tablicy ogłoszeń.

8. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary na budowę kościoła, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message