Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego (w parafii w Pruszczu przypada w tym dniu odpust, sumy odpustowe o godz. 11.00 i 18.00) a w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Bolesnej.

2. W czwartek 13 września przed Mszą Św. o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec fatimski.

3. Od września odprawiana jest wieczorna Msza Św. w niedziele o godz. 18.00. Ta Msza weszła na stałe do rozkładu nabożeństw w niedziele oprócz miesięcy wakacyjnych – lipca i sierpnia oraz czasu kolęd w styczniu.

4. Uroczystość Przyjęcia dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w trzecią niedzielę maja tj. 19 maja 2019 roku. Zapisy dzieci i spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy o godz. 11.30.

5. Decyzją Ks. Arcybiskupa do Sakramentu Bierzmowania w 2019 roku przystąpi młodzież klas III gimnazjów, natomiast młodzież klas 8 będzie się w tym roku szkolnym przygotowywać się do Bierzmowania a przystąpi do Sakramentu w 2020 będąc w klasie pierwszej szkoły średniej. Spotkanie i zapisy dla młodzieży klas III gimnazjów dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00. Natomiast spotkanie dla uczniów klas 8 w środę 12 września po Mszy o godz. 18.00

6. Katolickie Studium Języków Obcych przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu prowadzi naukę języków obcych. Uczymy dzieci (począwszy od przedszkolaków), młodzież i dorosłych. Zapisy w dni powszednie w godz. od 18.00 do 19.00 w Domu Katechetycznym. Szczegóły na afiszu.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszach Św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na czerwiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju. Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw

Send Us A Message