Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła 09.09.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w czwartek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego (w parafii w Pruszczu przypada w tym dniu odpust, sumy odpustowe o godz. 11.00 i 18.00) a w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Bolesnej.

2. W czwartek 13 września przed Mszą Św. o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec fatimski.

3. Od września odprawiana jest wieczorna Msza Św. w niedziele o godz. 18.00. Ta Msza weszła na stałe do rozkładu nabożeństw w niedziele oprócz miesięcy wakacyjnych – lipca i sierpnia oraz czasu kolęd w styczniu.

4. Uroczystość Przyjęcia dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w trzecią niedzielę maja tj. 19 maja 2019 roku. Zapisy dzieci i spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy o godz. 11.30.

5. Decyzją Ks. Arcybiskupa do Sakramentu Bierzmowania w 2019 roku przystąpi młodzież klas III gimnazjów, natomiast młodzież klas 8 będzie się w tym roku szkolnym przygotowywać się do Bierzmowania a przystąpi do Sakramentu w 2020 będąc w klasie pierwszej szkoły średniej. Spotkanie i zapisy dla młodzieży klas III gimnazjów dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz.18.00. Natomiast spotkanie dla uczniów klas 8 w środę 12 września po Mszy o godz. 18.00

6. Katolickie Studium Języków Obcych przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu prowadzi naukę języków obcych. Uczymy dzieci (począwszy od przedszkolaków), młodzież i dorosłych. Zapisy w dni powszednie w godz. od 18.00 do 19.00 w Domu Katechetycznym. Szczegóły na afiszu.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszach Św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message