Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła 08.09.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w piątek – wspomnienie liturgiczne Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła a w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2. Od września odprawiana jest w niedziele Msza Św. o godz. 18.00.

3. Pierwsza powakacyjna zbiórka dla ministrantów w poniedziałek po Mszy Św. o godz. 18.30 a wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę.

4. Zapisy oraz pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci, które będą się przygotowywać do Pierwszej Komunii Św. w roku 2020 dzisiaj po Mszy o godz. 11.30

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w 2020 roku, dzisiaj w niedzielę po Mszy o godz. 18.00. Młodzież z klas VIII, która rozpocznie pierwszy rok przygotowania do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie i zapisy po Mszy Św. w środę o godz. 18.30.

6. Współorganizujemy dwudniową autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Sokółki oraz śladami młodzieńczych lat bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 290 zł. Termin 11 i 12 października (piątek i sobota). Szczegóły znajdują się na plakacie w gablotce parafialnej i w zakrystii a także na stronie internetowej naszej parafii.

7. Klub języka angielskiego wznawia od września spotkania. Zapraszamy dorosłych na konwersacje przy herbacie w każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce katechetycznej. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godz. 17.00

8. Zapraszamy do udziału w IX Pieszej Pielgrzymce z Gdańska do Sanktuarium Matki Bożej Trąbkowskiej. Pielgrzymka wyruszy 14 września o godz. 7.00 spod Bazyliki Św. Brygidy w Gdańsku a ok. godz. 10.30 będzie przechodzić przez Pruszcz.

9. Po Mszy Św. można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. Zebranie wiejskie odbędzie się 12 września o godz. 18.30 w świetlicy.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message