Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła 06.09.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać będziemy: we wtorek – święto Narodzenia NMP w tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej. W sobotę 12 września o godz. 7.00 z Bazyliki Mariackiej wyruszy pielgrzymka piesza do sanktuarium Maryjnego w Trąbkach Wielkich. Msza na zakończenie pielgrzymki o 15.30. Istnieje możliwość powrotu zamówionym autokarem. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.

2. Msze Święte odprawiane są w dni powszednie od poniedziałku do piątku wieczorem o godz. 18.00 a w soboty rano o godz. 8.00. W niedziele Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00. We wtorki zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie znajdują się przy ołtarzu a w środy zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Spowiedź zawsze 15 min przed Mszą Świętą a sprawy biurowe i intencje można składać po Mszy Św. w zakrystii.

3. W przyszłą niedzielę 13 września będziemy przeżywać w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci po raz pierwszy przystąpią do Eucharystii w czasie Mszy w dwóch grupach: o godz. 10.00 i 12.00 (Msza o 11.30 jest przesunięta o pół godziny). Próby dla dzieci: w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 16.00 i 16.45. Zapisy do Pierwszej Komunii w roku 2021 odbędą się w niedzielę 27 września po Mszy o 11.30. Za dwa tygodnie w niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną parafii, którą przeprowadzi ks. bp. Jacek Jezierski administrator Archidiecezji Gdańskiej. Ks. biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży podczas Mszy o godz. 13.00.

4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message