Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2016 r.

1.Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy obchodzić: w czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
2. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszy Św.
3. We wtorki na zakończenie Mszy Św. odmawiamy litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prosząc o jego opiekę oraz wstawiennictwo u Boga w intencji naszej parafii i parafialnych przedsięwzięć. W środy zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w 2017 roku w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 11 września po Mszy dla dzieci o godz. 11.30. Młodzież klas III gimnazjum będzie przygotowywana do sakramentu Bierzmowania w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu i tam odbywać się będą spotkania, które w miarę możliwości będę prowadził. Należy zapisać się w parafii w Pruszczu.
5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
6. W Sanktuarium Maryjnym w Trąbkach Wielkich rozpoczął się tygodniowy odpust ku czci Narodzenia NMP Patronki Świata Pracy. Szczegóły odpustu znajdują się na plakacie w gablotce. Zapraszam chętnych w przyszłą sobotę 10 września aby dołączyć do Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki. Zbiórka tutaj na placu o godz. 10.00 a potem wyruszymy do Straszyna aby razem pielgrzymować do Trąbek Wielkich. Pielgrzymka wyrusza z Bazyliki Św. Brygidy w Gdańsku o godz. 7.00
7. Nowoczesność wkroczyła do zagrody rolnika, ale pamięć o dawnych czasach nie zanika” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczne Święto Plonów, na które zapraszamy wszystkich do Wiślinki. Program dożynek w dniu 11 września na terenie boiska sołeckiego przy ul. Sportowej 2:
12:00 Nabożeństwo dziękczynne w intencji rolników i wsi
13:30 Występ Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański Jagódki
14:30 Program artystyczny dla najmłodszych
16:00 Rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych oraz wręczenie pucharów zwycięzcom VIII Olimpiady Sołectw
16:30 Biesiada w Wiślince, czyli powrót Sołtysa Pierdziołki
18:00 Zabawa taneczna 21:30 Pokaz sztucznych ogni 22:00 Zakończenie imprezy
8. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary na budowę kościoła, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message