Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać będziemy: w czwartek – wspomnienie liturgiczne Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca września. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszach wieczornych w czwartek i piątek. W Piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu od godz. 16.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo pierwszych sobót ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Żywego Różańca.

2. Od września porządek Mszy Św. jest następujący: w dni powszednie od poniedziałku do piątku wieczorem o godz. 18.00 a w soboty rano o godz. 8.00. W niedziele Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00

3. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.30 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich uczniów oraz pobłogosławię tornistry i przybory szkolne.

4. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

5. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., która odbędzie się 13 września a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży, która w niedzielę 20 września otrzyma sakrament Bierzmowania.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim tradycyjnie organizuje autokarową pielgrzymkę rolników (nie tylko) na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze w dniach 5 – 6 września. Wyjazd w sobotę o 6.00 powrót w niedzielę późnym wieczorem. Koszt 180 zł. w tym przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Zapisy w parafii w Pruszczu.

7. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza dzisiaj na Koncert Muzyki Kresowej, który odbędzie się na Faktorii o godz. 19.00.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message