Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w piątek – wspomnienie liturgiczne Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę m-ca września. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Św. w czwartek i w piątek. W Piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej (szczególnie zapraszam wszystkich uczniów aby w łasce uświęcającej rozpoczęli nowy rok szkolny). W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Po wakacjach już od najbliższego tygodnia Msze Św. w dni powszednie od poniedziałku do piątku odprawiane będą o godz. 18.00 wieczorem a w soboty o godz. 8.00 rano.

4. W środę o godz. 18.00 będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla uczniów i nauczycieli z racji rozpoczynającego się roku szkolnego (zapraszamy uczniów, nauczycieli i katechetów) a w przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne

5. Za tydzień w niedzielę 5 września będziemy z inicjatywy Episkopatu Polski obchodzić Dzień Solidarności z Afgańczykami i po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek jako pomoc dla nich.

6. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa w dniu 25 września br. Koszt 70 zł. od osoby. Zapisy na pielgrzymkę telefonicznie. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakacie w gablotce.

7. Wspólnie z parafią z Giemlic organizujemy czterodniową pielgrzymkę autokarową do Św. Krzyża, Zakopanego, Wadowic i Oświęcimia w dniach 29.09 – 02.10. 2021 r. Koszt: 590 zł. plus 140 zł. na wstępy w ramach realizacji programu. Zapisy po Mszach Św. w zakrystii lub telefonicznie.

8. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę po 6 zł oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci po 5 zł.

9. Wójt Magdalena Kołodziejczak serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na tradycyjne dożynki gminne, które odbędą się dzisiaj w niedzielę 29 sierpnia w Straszynie przy ul. Plażowej. Dożynki rozpocznie nabożeństwo dziękczynne w intencji rolników o godz. 12:00. W programie występy zespołów i kabaretów, konkursy dożynkowe oraz atrakcje dla dzieci”.

10. Muzycy Orkiestry miasta Pruszcz Gdański zapraszają na koncert muzyki filmowej i bajkowej o godz. 19.00 na Faktorii.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message