Ogłoszenia parafialne –  XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022r.

04.09.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – święto Narodzenia NMP (z racji święta w niedzielę w Trąbkach Wielkich doroczny odpust – w sobotę 10 września z Bazyliki Św. Brygidy 0 godz. 6.50 wyruszy piesza Pielgrzymka do Trąbek Wielkich. O Godz. 15.15 zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa dla pielgrzymów. Pielgrzymka będzie miała postój przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu między 10.30 a 11.15. Możliwość powrotu do Gdańska autokarem.

2. W środy zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy a we wtorki na nabożeństwo ku czci Bł. Jerzego Popiełuszki patrona naszej parafii. Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą Św. a sprawy biurowe można zgłaszać po Mszy Św. w zakrystii.

3. W  środę przed Mszą św. o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec odmawiany przez wspólnotę  Żywego Różańca naszej parafii

4. Dzisiaj w niedzielę w sposób szczególny modlimy się w intencji uczniów i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny.  Za tydzień po Mszy o godz. 11.30 pierwsze spotkanie i zapisy dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku. Młodzież z klas VIII SP zapraszamy na spotkanie i zapisy do Sakramentu Bierzmowania w piątek po Mszy o godz. 18.00

5. Ministrantów i Lektorów zapraszamy na zbiórkę po Mszy w czwartek o godz. 18.30. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy również na to spotkanie.

6. Zapraszamy na wyjazd rowerowy do Swarzewa w sobotę 10 września. Będziemy podróżować przez cały dzień, także pociągiem. Na rowerze przejedziemy około 80 km. Zbiórka po Mszy przy kaplicy w sobotę o godz. 8.30

7. Za tydzień w niedzielę po mszach Świętych będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy i kościoła.

8. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message