Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła 2016.08.28.

1.Dzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspomnienie – Bł. Bronisławy, dziewicy a w sobotę wspomnienie – Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca września. W pierwszy czwartek modlić się będziemy o liczne i święte powołania zakonne i kapłańskie – po Mszy nabożeństwo eucharystyczne. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą duszpasterską ( chorych z poza listy można zgłoszać po Mszy Św.). Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 a po Mszy Św. nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę przed Mszą Św. o godz. 8.00 odmówimy różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie członków Żywego Różańca połączone z modlitwą różańcową.

3. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszy Św.

4. We wtorki na zakończenie Mszy Św. odmawiamy litanię do Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prosząc o jego opiekę oraz wstawiennictwo u Boga w intencji naszej parafii i parafialnych przedsięwzięć. W środy zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

5. Kończą się już wakacje i niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny a wraz z nim nowe wyzwania naukowe i wychowawcze. Zapraszam 2 września o godz. 18.00 na Mszę Św. w intencji rozpoczynającego się roku szkolnego wszystkich uczniów, rodziców i wychowawców. Przed Mszą od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Warto zacząć ten czas z Bogiem i w łasce uświęcającej. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 11.30 pobłogosławię dzieciom i młodzieży tornistry i przybory szkolne.

6. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

7. Za tydzień w Sanktuarium Maryjnym w Trąbkach Wielkich rozpocznie się tygodniowy odpust ku czci Narodzenia NMP Patronki Świata Pracy. Szczegóły odpustu znajdują się na plakacie w gablotce.

8. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary na budowę kościoła, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message