Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła 03.09.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w piątek – Święto Narodzenia NMP. W tym dniu przeżywać będziemy 300 rocznicę koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. W roku 1717 r. na uroczystość koronacji przybyło ok. 200 tys. pielgrzymów, co było wówczas rzeczą niespotykaną. Uroczystość stała się ogólnonarodową manifestacją wiary. W tym dniu dokonamy aktu poświęcenia naszej parafii Niepokalanemu Sercu Maryi i będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa). Rozpoczął się nowy rok szkolny, w czasie nabożeństw prosimy o Boże błogosławieństwo dla uczniów, wychowawców i nauczycieli. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne, szczególnie tych uczniów, którzy rozpoczynają swoją edukację.

2. Dzisiaj w Juszkowie odbędą się centralne uroczystości dożynkowe naszej gminy. O godz. 12.00 – uroczysta Msza Św. na placu parafialnym a po niej przemarsz orszaku dożynkowego na boisko przy ul. Sportowej a tam festyn, w trakcie którego odbędzie się szereg konkursów: najlepsza domowa nalewka, smarowidło do chleba, szarlotka, potrawy z kaszy manny. Atrakcyjne nagrody funduje OKSiR,

3. Spotkanie i zapisy dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w roku 2018 odbędzie się 10 września w niedzielę po Mszy o godz. 11.30, natomiast zapisy i pierwsze spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek 11 września o godz. 18.30

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca września. Po Mszy Św. nabożeństwo eucharystyczne i modlitwy o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.

5. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

6. Organizujemy w sobotę 30 września jednodniową pielgrzymkę autokarową śladami ostatniej drogi bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 110 zł. Zapisy po Mszy Św. bądź telefonicznie.

7. Katolickie Studium Języków Obcych przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu prowadzi naukę języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego i włoskiego. Szczegóły znajdują się na plakacie.

8. Nasza kaplica wzbogaciła się o nowy konfesjonał, w którym można wyspowiadać się także na siedząco i bez obawy, że ktoś przypadkowo usłyszy treść spowiedzi. Jest to udogodnienie szczególnie dla osób starszych, którym jest trudno klęczeć. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message