Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła 02.09.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Grzegorza Wielkiego a w sobotę – święto Narodzenia NMP.

2. Od września, na prośbę wielu parafian, będzie odprawiana wieczorna Msza Św. w niedziele o godz. 18.00. Ta Msza wejdzie na stałe do rozkładu nabożeństw w niedziele oprócz miesięcy wakacyjnych – lipca i sierpnia oraz czasu kolęd w styczniu.

3. Rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam wszystkich uczniów, nauczycieli i katechetów w piątek 7 września na Mszę Św. podczas której w szczególny sposób będziemy prosić o światło Ducha Św. i Boże błogosławieństwo na ten rozpoczynający się czas. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.30 poświęcę tornistry i przybory szkolne dzieciom, które rozpoczynają naukę w szkole a także wszystkim innym dzieciom.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca września. W czwartek i piątek po Mszy wieczornej nabożeństwa eucharystyczne. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną (osoby starsze i chore z poza listy proszę zgłaszać bezpośrednio po Mszach Św.) W piątek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi (zapraszam szczególnie dzieci rocznicowe i komunijne).

5. Pierwsza próba po wakacjach naszej parafialnej scholi w sobotę 8 września o godz. 17.00 a zbiórka ministrantów również w sobotę po Mszy o godz. 8.00. Dzieci chcące wstąpić do scholi i ministrantów zapraszamy na spotkania.

6. Uroczystość Przyjęcia dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w trzecią niedzielę maja tj. 19 maja 2019 roku. Zapisy dzieci i spotkanie organizacyjne po Mszy o godz. 11.30 za dwa tygodnie – 9 września.

7. Decyzją Ks. Arcybiskupa do Sakramentu Bierzmowania w 2019 roku przystąpi młodzież klas III gimnazjów, natomiast młodzież klas 8 będzie się w tym roku szkolnym przygotowywać się do Bierzmowania a przystąpi do Sakramentu w 2020 będąc w klasie pierwszej szkoły średniej. Spotkanie i zapisy dla młodzieży klas III gimnazjów w niedzielę za dwa tygodnie – 9 września po Mszy o godz.18.00. Natomiast spotkanie dla uczniów klas 8 po Mszy o godz. 18.00 w środę 12 września.

8. Dzisiaj w Cieplewie, w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej, odbędą się centralne gminne dożynki. O godz.12.00 Msza Św. dziękczynna a później konkursy dożynkowe, przegląd kapel ludowych, jarmark wiejski i zabawa. Szczegóły znajdują się na ulotkach, które prosimy zabrać ze sobą.

9. Katolickie Studium Języków Obcych przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu prowadzi naukę języków obcych. Uczymy dzieci (począwszy od przedszkolaków), młodzież i dorosłych. Zapisy w dni powszednie w godz. od 18.00 do 19.00 w Domu Katechetycznym. Szczegóły na afiszu.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message