Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła 01.09.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

2. w tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Św. w czwartek i piątek. W piątek odwiedzę od godz. 9.00 chorych z posługą sakramentalną (osoby starsze i chore spoza listy proszę zgłaszać w zakrystii). Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi (zapraszam szczególnie dzieci rocznicowe i komunijne). W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o które prosiła Maryja w czasie objawień fatimskich.

3. Od września jest odprawiana w niedziele Msza Św. o godz. 18.00, w tygodniu (od poniedziałku do piątku) Msze Św. wieczorem o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00.

4. Zapisy oraz pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci, które będą się przygotowywać do Pierwszej Komunii Św. w roku 2020 w przyszłą niedzielę 8 września po Mszy o godz. 11.30

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w 2020 roku w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 18.00

6. Współorganizujemy dwudniową autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Sokółki oraz śladami młodzieńczych lat bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 290 zł. Termin 11 i 12 października (piątek i sobota). Szczegóły znajdują się na plakacie w gablotce parafialnej i w zakrystii a także na stronie internetowej naszej parafii.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę rowerowo – kolejową do sanktuarium Maryjnego w Swarzenie. Na rowerze przejedziemy około 80 km. zbiórka przy kaplicy w sobotę 7 września o godz. 9.00

8. Klub języka angielskiego wznawia od września spotkania. Zapraszamy dorosłych na konwersacje przy herbacie w każdą niedzielę o godz. 17.00 w salce katechetycznej. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godz. 17.00

9. Marsz Patriotów Gdańska w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej rozpocznie się dzisiaj o godz. 15.30 na Placu Obrońców Poczty Polskiej.

10. Za tydzień w niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również Dobre Nowiny.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message