Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela Zwykła 27.08.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła a w piątek – Wspomnienie Bł. Bronisławy, dziewicy.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne – pierwszy: piątek, sobota i niedziela miesiąca września. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych z naszej parafii (chorych z poza listy proszę zgłaszać w zakrystii). Po południu od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. – szczególnie zapraszam uczniów a z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego na Mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla uczniów i nauczycieli. Po Mszy nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP o które prosiła Maryja w czasie objawień fatimskich. A w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie Członków Żywego Różańca.

3. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

4. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na krótką wycieczkę rowerową do Św. Wojciecha. Trasa jest łatwa i ma ok. 12 km. Zbiórka o godz. 16.00 przy kaplicy. W sobotę 16 września planujemy pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Maryjnego w Swarzewie. Trasa wynosić będzie ok. 76 km, a szczegóły wyjazdu podamy za tydzień.

5. Za tydzień w niedzielę 3 września, odbędą się centralne gminne uroczystości dożynkowe w Juszkowie. Zapraszamy na polową Mszę Św. o godz. 12.00 na placu parafialnym a potem na festyn przy świetlicy na ul. Sportowej. W trakcie festynu odbędzie się szereg konkursów: najlepsza domowa nalewka, smarowidło do chleba, szarlotka, potrawy z kaszy manny. Atrakcyjne nagrody funduje OKSiR, prosimy również o przystrojenie ulicy i domostw na trasie przemarszu orszaku dożynkowego. W piątek 1 września o godz. 12.00 rozpoczniemy prace przygotowujące plac na uroczystości. Szczególnie potrzebne są osoby, by przeszlifować ławki i ustawić je na swoim miejscu. Serdecznie zapraszamy ludzi dobrej woli.

6. Kandydatów na ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00

7. Parafia MBNP Pruszczu organizuje w dniach 18 – 20 września trzy dniową pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Stoczka Klasztornego, Św. Lipki, Gierłoży, Warszawy, Niepokalanowa, Lichenia i Torunia. Koszt 400 zł. Program dostępny jest w zakrystii i na stronie internetowej pruszczańskiej parafii.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message