Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela Zwykła 25.08.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej (Msza Św. w tym dniu o godz. 18.00, podczas której odnowimy Jasnogórskie śluby Narodu Polskiego), we wtorek – wspomnienie liturgiczne Św. Moniki, w środę – wspomnienie Św. Augustyna, a w czwartek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela,

2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela sierpnia a miesiącach wakacyjnych (w lipcu i w sierpniu) nie jest odprawiana Msza Św. w niedzielę o godz. 18.00. W tygodniu Msze Św. w tym czasie są odprawiane na przemian wieczorem i rano: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00. Za tydzień pierwsza niedziela września. Msze Św. w niedziele od września o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz. 18.00, w tygodniu o godz. 18.00 a w soboty o godz. 8.00.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. 8.00 spotkanie i modlitwy Żywego Różańca (z racji pierwszej niedzieli września).

4. Za tydzień w niedzielę, wejdziemy z modlitwą w nowy rok szkolny. Zapraszamy wszystkich uczniów szczególnie na Mszę Św. o godz. 11.30, podczas której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne, które proszę, aby przynieść ze sobą.

5. W sobotę 31 sierpnia o godz. 12.00 pierwsza powakacyjna próba scholi w salce parafialnej. Dzieci, które chciałyby zacząć śpiewać w naszej scholce zapraszamy na próbę.

6. Współorganizujemy dwudniową autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Sokółki oraz śladami młodzieńczych lat bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 290 zł. Termin 11 i 12 października (piątek i sobota). Szczegóły znajdują się na plakacie w gablotce parafialnej i w zakrystii.

7. Puszczańska Orkiestra zaprasza na opowieść wokalno-instrumentalną o Strasznym Dworze czyli o operze Stanisława Moniuszki. Przyszła niedziela, 1 września, godzina 20.00, amfiteatr Faktoria. Zapraszamy.

8. Dzisiaj zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zapraszamy na wycieczkę rowerową na trasie Juszkowo – Borzęcin – Jezioro Straszyńskie – kościół Św. Jacka – Juszkowo. Trasa około 20 km. Zbiórka przy kaplicy o godz. 16.00

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Ministranci rozdają również Dobre Nowiny.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message