Ogłoszenia parafialne – XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – święto Św. Bartłomieja Apostoła, w środę – uroczystość NMP Częstochowskiej w czwartek – wspomnienie Św. Moniki, w piątek – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła a w sobotę – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

2. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu w tygodniu Msze Św. będą odprawiane na przemian rano i wieczorem. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00. W niedziele pozostanie Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

3. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., która odbędzie się 13 września a po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży, która w niedzielę 20 września otrzyma sakrament Bierzmowania. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na próbę śpiewu do kaplicy w sobotę 29 sierpnia o godz. 12.00.

5. W sobotę 29 sierpnia zapraszamy na wycieczkę rowerową na Westerplatte. Trasa około 60 km. po terenie płaskim, bez wspomagania pociągiem. Wyjazd po Mszy około godz. 9.00

6. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim tradycyjnie organizuje autokarową pielgrzymkę rolników (nie tylko) na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze w dniach 5 – 6 września. Wyjazd w sobotę o 6.00 powrót w niedzielę późnym wieczorem. Koszt 180 zł. w tym przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Zapisy w parafii w Pruszczu.

7. W ubiegłą niedzielę na pomoc Bejrutowi zebrano 1427 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto pomocowe. Bóg zapłać za hojne serce i wrażliwość.

W minionym tygodniu na drogę do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy + Mirosława Ciechanowicza z ul. Działkowej. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message