Ogłoszenia parafialne –  XX Niedziela Zwykła 14.08.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze Święte w tym dniu o godz.8.00, 10.00 i 11.30, nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00), obrzęd błogosławienia ziół i kwiatów podczas Mszy Świętych, w środę – wspomnienie liturgiczne Św. Jacka a w sobotę – wspomnienie Św. Bernarda.

2. W miesiącach wakacyjnych: w lipcu i w sierpniu Msze Święte w tygodniu będą zasadniczo odprawiane na przemian. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

3. Sierpień to miesiąc trzeźwości. W święto Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia o godz. 14.00 spod archikatedry w Gdańsku Oliwie wyruszy pielgrzymka trzeźwościowa do Matemblewa. W programie: o godz.14.00 zawiązanie wspólnoty i wyruszenie na pielgrzymi szlak, koronka do Miłosierdzia Bożego, świadectwa trzeźwości i abstynencji, modlitwa różańcowa, o godz. 16.30 poczęstunek w Matemblewie, o godz. 18.00 Msza Święta i Apel Maryjny na zakończenie pielgrzymki.

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu 27 sierpnia. W  programie uczestnictwo w drodze krzyżowej i w Eucharystii pod przewodnictwem Bpa Bronakowskiego. Będzie czas na modlitwę osobistą i zwiedzanie. Koszt 60 zł od osoby. Wyjazd z Juszkowa o godz. 7.00. Zapisy telefonicznie Iwona i Marcin Wittner 601 654 404. Informacje są także wywieszone w gablotce.

5. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

                                                        

Inne informacje

Send Us A Message