Ogłoszenia parafialne – XX Niedziela Zwykła 2016.08.14.

1. Dzisiaj przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. będą odprawiane w kapliczce jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W czasie każdej Mszy poświęcenie tradycyjnych bukietów kwiatów, ziół i owoców ku czci NMP. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera, a w sobotę wspomnienie – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

2. Z wielką radością i oficjalnie chciałbym poinformować o rozpoczęciu prac budowlanych domu parafialnego, w którym będzie znajdować się nasza kaplica parafialna. Zbliżają się powoli jesienne i zimowe chłody, mamy niezłomną nadzieję, że już niedługo (może na Święta Bożego Narodzenia) będziemy mogli schronić się pod dachem nowo wybudowanej kaplicy. Zwracam się z prośbą o pomoc modlitewną i życzliwe wsparcie materialne naszego budowlanego przedsięwzięcia. Musimy mobilizować się wzajemnie i trwać we wspólnocie szczególnie w trudnych momentach, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać gdy przyjdzie jesień i wczesna zima. Wierzę, że razem, dzięki Bożej Opatrzności i za wstawiennictwem Bł. Ks. Jerzego będziemy radować się z kaplicy a w przyszłości z naszego nowego kościoła. Odtąd we wtorki prosić będziemy naszego patrona o orędownictwo i pomoc w naszych parafialnych zamierzeniach budowlanych.
Nasza wspólnota parafialna rozwija się w wielu wymiarach. Dlatego potrzebne są widoczne znaki naszej obecności. Planujemy w pierwszą uroczystość odpustową (19 października) poświęcić krzyż parafialny na placu, sztandar-chorągiew parafii i pierwszy juszkowski dzwon. Prace są już daleko posunięte, ale szczegóły będziemy podawać na bieżąco. Chciałbym zaapelować o pomoc. Potrzebni są panowie spawacze z uprawnieniami PRS aby zespawali konstrukcję pod dzwonnicę. Kontakt bezpośrednio ze mną.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Karteczki z prośbami do MB można składać do skrzynki na domku parafialnym.

4. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. Ogłoszenie z parafii MB Nieustającej Pomocy…

6. Zapraszamy do wspólnego świętowania Uroczystości Wniebowzięcia NMP, połączonej z modlitwą w intencji Ojczyzny z okazji Święta Wojska Polskiego. Uroczysta suma odpustowa w Bazylice Mariackiej w Gdańsku zostanie odprawiona o godz. 12.00

7. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary na budowę kościoła, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message