Ogłoszenia parafialne – XX Niedziela Zwykła 20.08.2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie Św. Piusa X papieża, we wtorek – Wspomnienie NMP Królowej, w czwartek – Święto Św. Bartłomieja, apostoła, a w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej (w tym dniu Msze o godz. 8.00 i 15.00, odnowimy również Jasnogórskie śluby Narodu Polskiego, pamiętając szczególnie o przypadającej trzysetnej rocznicy koronacji wizerunku NMP Częstochowskiej, której centralne uroczystości w obecności Episkopatu Polski odbędą się na Jasnej Górze).

2. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

3. W ubiegłą niedzielę do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebraliśmy 588 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na wycieczkę rowerową do Św. Wojciecha. Trasa jest łatwa i ma ok. 12 km. Zbiórka w niedzielę za tydzień godz. 16.00 przy kaplicy.

5. Pani Wójt Magdalena Kołodziejczyk oraz OKSiR Gminy Pruszcz Gdański zapraszają na Festiwal objazdowych teatrów lalkowych młodego widza, który rozpocznie się w piątek 25 sierpnia o godz.18.00 i potrwa do niedzieli 27 sierpnia. Festiwal odbędzie się na terenie boiska i promenady w Juszkowie. Wstęp wolny a impreza jest godna polecenia. Plan festiwalu znajduje się na plakacie w gablotce parafialnej. W tym roku po raz pierwszy i historyczny, w niedzielę 3 września, odbędą się w Juszkowie centralne gminne uroczystości dożynkowe. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.00 na placu parafialnym a potem na festyn przy świetlicy na ul. Sportowej.

6. Gmina Pruszcz Gdański zaprasza na festyn seniora w środę 23 sierpnia na teren Ośrodka Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewie. Plenerowa impreza rozpocznie się o godz. 14.00. W programie: występy muzyczne, zabawa taneczna oraz wspólna biesiada. Wstęp wolny a organizatorzy zapewniają bezpłatny transport.

7. Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Pruszczu organizuje tradycyjną autokarową pielgrzymkę na uroczystości dożynkowe na Jasnej Górze. Wyjazd w sobotę 02.09 o godz. 6.00 i powrót w niedzielę 03.09. późnym wieczorem. Koszt 160 zł, w tym przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Zapisy w biurze parafii w Pruszczu.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać a z racji urlopów i wakacji życzę, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

Inne informacje

Send Us A Message