Ogłoszenia parafialne – XX Niedziela Zwykła 19.08.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Bernarda opata i doktora Kościoła, we wtorek – wspomnienie Św. Piusa X papieża, w środę – wspomnienie NMP Królowej a w piątek – święto Św. Bartłomieja apostoła. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość NMP Częstochowskiej i podczas Mszy Św. odnowimy Jasnogórskie śluby Narodu Polskiego.

2. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. a sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać po Mszach Św. W środy zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, we wtorki modlimy się za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

4. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu organizuje autokarową pielgrzymkę rolników na Dożynki Ogólnopolskie na Jasną Górę w dniach 1 – 2 września. Koszt 170 zł. w tym przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Zapisy w parafii w Pruszczu.

5. Dzisiaj po Mszach Św. będzie można złożyć ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. Zapraszamy na festiwal objazdowych teatrów lalkowych, który odbędzie się w Centrum Rekreacji w Juszkowie od 24 do 26 sierpnia. Szczegóły program festiwalu znajduje się na ulotkach, które można ze sobą zabrać do domu a znajdują się one na skarbonie.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message