Ogłoszenia parafialne – XX Niedziela Zwykła 16.08.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Jacka, w czwartek – wspomnienie Św. Bernarda, w piątek – wspomnienie Św. Piusa X a w sobotę – wspomnienie NMP Królowej.

2. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu w tygodniu Msze Św. będą odprawiane na przemian rano i wieczorem. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00. W niedziele pozostanie Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

3. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. W czwartek 13 sierpnia Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź ukończył 75 lat i zgodnie z prawem kanonicznym przeszedł na emeryturę. Administratorem apostolskim sede vacante został bp elbląski Jacek Jezierski. Pamiętajmy o modlitwie w intencji biskupa administratora, który zapowiedział już, że dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii i udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w niedzielę 20 września.

5. Mimo trwających wakacji rozpoczynamy nieśmiało przygotowanie bliższe do Pierwszej Komunii Świętej, która odbędzie się 13 września. W sobotę 22 i 29 sierpnia odbędą się próby śpiewu. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do kaplicy o godz. 12.00.

6. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu Gdańskim tradycyjnie organizuje autokarową pielgrzymkę rolników (nie tylko) na Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze w dniach 5 – 6 września. Wyjazd w sobotę o 6.00 powrót w niedzielę późnym wieczorem. Koszt 180 zł. w tym przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Zapisy w parafii w Pruszczu.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message