Ogłoszenia parafialne – XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek – wspomnienie Św. Jana Marię Vianneya, prezbitera a w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.
2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca sierpnia. W pierwszy czwartek modlić się będziemy o liczne i święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą duszpasterską ( chorych z poza listy można zgłosić po Mszy Św.). Okazja do spowiedzi od godz. 17.30 W sobotę przed Mszą Św. o godz. 8.00 odmówimy różaniec wynagradzający Najśw. Sercu Maryi a w niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie członków Żywego Różańca połączone z modlitwą różańcową.
3. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Karteczki z prośbami do MB można składać do skrzynki na domku parafialnym.
4. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św. Intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszy Św.
5. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
6. Dzieci, które chciałyby należeć do scholki i śpiewem ubogacać liturgię, zapraszamy na próby do pani Krystyny Bójczuk ul. Raduńska 35 A w soboty o godz. 11.00 i w niedziele o godz. 9.30
7. W przyszłym tygodniu planuję dwudniowy wyjazd na spływ kajakowy rzeką Wdą z ministrantami. Proszę zainteresowanych rodziców o kontakt w sprawie ustalenia szczegółów wyjazdu.
8. Miesiąc sierpień jest tradycyjnie miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca nas w tym czasie do abstynencji od napojów alkoholowych i modlitwy w intencji trzeźwości oraz osób i rodzin zmagających się z problemem uzależnienia.
9. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary na budowę kościoła, składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message