Ogłoszenia parafialne – XVIII Niedziela Zwykła 04.08.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera, w piątek – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy a w sobotę – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

2. W miesiącach wakacyjnych (w lipcu i w sierpniu) nie jest odprawiana Msza Św. w niedzielę o godz. 18.00 a w tygodniu Msze Św. w tym czasie są odprawiane na przemian wieczorem i rano: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00. W czwartek Msza Św. zostanie odprawiona rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00.

3. Sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. w tygodniu i w niedziele (w najbliższych tygodniach zostało jeszcze sporo wolnych intencji). Zapraszamy do modlitwy przed Mszą Św. – we wtorki za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św.

4. W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia, będziemy gościć w naszej wspólnocie Legata Zakonu Templariuszy odpowiedzialnego za krzewienie kultu Świętych Libańskich i kustosza relikwii Św. Szarbela w Polsce, pana Jacka Pajora, który wygłosi podczas Mszy Św. krótką konferencję na temat Św. Szarbela oraz opowie o sytuacji chrześcijan w Libanie i pielgrzymkach do grobu Świętego. Będziemy mieli możliwość złożenia osobistych intencji (do kosza umieszczonego przy wejściu do kaplicy) i uczczenia relikwii I stopnia Św. Szarbela.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message