Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła 30.07.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Ignacego z Loyoli, we wtorek – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego a w piątek– wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego oraz zakończą się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

2. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu nie będzie w niedziele Mszy wieczornej o godz. 18.00 a w dni powszednie zasadniczo Msze będą odprawiane na przemian: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

3. Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnego daru abstynencji i ofiarowania go jako świadectwa i przykładu.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca sierpnia. W czwartek nabożeństwo eucharystyczne po Mszy Św.. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu w dniu 26 sierpnia, gdzie będzie możliwość uczestniczenia w drodze krzyżowej i eucharystii oraz będzie czas na modlitwę osobistą i zwiedzanie. Koszt 50 zł. zapisy telefonicznie: 601 654 404 oraz 661 911 867.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message