Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła 30.07. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, we wtorek – Wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego a w piątek – Wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca sierpnia. W czwartek i piątek po Mszy o godz. 18.00 nabożeństwa eucharystyczne. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a od godz. 16.30 okazja do spowiedzi (szczególnie zapraszam dzieci komunijne). W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi, o które prosiła Maryja w czasie objawień fatimskich. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo i spotkanie dla Członków Żywego Różańca.

3. Sprawy biurowe oraz intencje można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św., także w niedzielę. W ciągu najbliższych dni jest jeszcze sporo wolnych intencji.

4. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

5. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza dzisiaj na niedzielny koncert w Faktorii, który odbędzie się o godz. 20.00 W programie – muzyka filmowa. Serdecznie zapraszamy.

6. Dzisiaj po Mszach Św. przeprowadzamy charytatywną zbiórkę do puszek, której celem jest pomoc w sfinansowaniu leczenia kobiety, która angażuje się w życie naszej parafii. Za okazaną pomoc już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, który w polskiej tradycji jest miesiącem trzeźwości. Warto podjąć zobowiązania trzeźwościowe i pamiętać w modlitwie o tych, którzy zmagają się z chorobą alkoholową. Pamiętajmy również o pielgrzymach, którzy w tych dniach wędrują ku Jasnej Górze, niosąc także intencje naszej wspólnoty parafialnej.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy z naszej wspólnoty parafialnej na drogę do wieczności + Reginę Durajczyk l.78 z ul. Sportowej. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać a z racji urlopów i wakacji życzę, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

Inne informacje

Send Us A Message