Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, w środę – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego a w sobotę – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya. Z racji rozpoczynającego się w tym tygodniu miesiąca sierpnia zachęcam do modlitwy w intencjach trzeźwościowych oraz do podjęcia postanowień o abstynencji.

2. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. a sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać po Mszach Św. W środy zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, we wtorki modlimy się za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca sierpnia. W czwartek i piątek po Mszy nabożeństwa eucharystyczne. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi od 16.30 (szczególnie zachęcam dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne). W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego serca NMP a w piątek po Mszy o godz. 8.00 różaniec i spotkanie członków Żywego Różańca.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

5. W sobotę 4 sierpnia zapraszamy na wycieczkę rowerową po drugiej stronie Wisły na Żuławach. Trasa wyniesie po płaskim około 85 km. Startujemy po Mszy godz.. 8.00 z Juszkowa a potem z dworca PKP w Pruszczu pociągiem do stacji Szymankowo. Następnie już na rowerach odwiedzimy miejscowość w której urodziła się Bł. Dorota z Mątowów, schronimy się w cieniu malborskiego zamku, poszukamy wzgórza na którym prawdopodobnie zabito Św. Wojciecha, wspólnie obronimy się przed depresją w najniżej położonym miejscu w Polsce, jak starczy czasu odwiedzimy ,,nową” starówkę w Elblągu. Powrót późnym wieczorem pociągiem z Elbląga.

6. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza dzisiaj na koncert ,,Ach ci mężczyźni”. Koncert rozpocznie się na Faktorii o godz. 20.00.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message