Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela Zwykła 28.07.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie Św. Marty, w środę – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w czwartek – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca sierpnia. W czwartek i w piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszy Św. W piątek odwiedzę od godz. 9.00 chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Po południu od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi (zapraszam szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe ale też wszystkich, młodych i starszych aby kształtować swoją pobożność eucharystyczną). W sobotę po Mszy nabożeństwo pierwszych sobót m-ca ku czci Niepokalanego Serca Maryi, o które prosiła Matka Boża w czasie objawień fatimskich. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 spotkanie i nabożeństwo Żywego Różańca.

3. W miesiącach wakacyjnych (w lipcu i w sierpniu) nie jest odprawiana Msza Św. w niedzielę o godz. 18.00. a w tygodniu Msze Św. w tym czasie są odprawiane na przemian wieczorem i rano: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00.

4. Sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. w tygodniu i w niedziele (w przyszłą niedzielę i w tygodniu zostały wolne intencje). Zapraszamy do modlitwy przed Mszą Św. – we wtorki za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. W minioną niedzielę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy zebrano 670 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu wyruszyły piesze pielgrzymki z naszej Archidiecezji na Jasną Górę. Dzisiaj w niedzielę po Mszy w Bazylice Mariackiej o godz. 6.00 wyruszyła XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów.

6. W sobotę 3 sierpnia zapraszamy na wycieczkę kolejowo-rowerową na Hel. Zbiórka przy kaplicy o godz. 9.00. Z Pruszcza wyjedziemy pociągiem o godz. 9.56 i następnie z Helu przejedziemy ok. 60 km. na rowerze. Powrót późnym wieczorem.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message