Ogłoszenia parafialne –  XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya a  sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.

2. W miesiącach wakacyjnych: w lipcu i w sierpniu Msze Święte w tygodniu będą zasadniczo odprawiane na przemian. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

3. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest przeżywany w Polsce jako miesiąc abstynencji. W czasach kryzysu i trudnych wyzwań potrzebujemy trzeźwego myślenia, trzeźwej hierarchii wartości, trzeźwych więzi z samymi sobą i z bliźnimi. Bardzo ważnym przejawem troski o trzeźwość jest dar sierpniowej abstynencji od alkoholu, podejmowany po to, aby chronić siebie, dawać dobre świadectwo innym oraz wynagradzać Bogu za grzechy popełnione z powodu pijaństwa.

4.  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca sierpnia. W czwartek i w piątek nabożeństwa eucharystyczne po Mszach Świętych. W piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

5. Od 18 do 26 października jest organizowana pielgrzymka do grobu Św. Charbela w Libanie. Zostały jeszcze dwa miejsca. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy do zakrystii.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message