Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła 23.07.2023r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Kingi, we wtorek – święto Św. Jakuba Apostoła, w środę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP a w sobotę – wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza.

2. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu nie będzie w niedziele Mszy wieczornej o godz. 18.00 a w dni powszednie zasadniczo Msze będą odprawiane na przemian: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano.

3. W środę 26 lipca zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Św. Charbela, przed Mszą o godz.17.30 nabożeństwo różańcowe, modlitwy wstawiennicze i błogosławieństwo relikwiami.

4. W piątek 28 lipca rozpocznie się 41 Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem ,,Zdobywamy Ziemię Obiecaną”. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej pielgrzymkagdansk. Można również uczestniczyć duchowo w pielgrzymce w grupie Biało- Złotej. W zakrystii należy pobrać formularze i materiały, które pozwolą uczestniczyć w pielgrzymce codzienną modlitwą.

5. We wtorek w święto Św. Jakuba przypada również wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych, po Mszy o godz. 8.00 i 18.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message