Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła 23.07. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Wspomnienie Św. Kingi, we wtorek – Święto Św. Jakuba Apostoła, w środę – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP a w sobotę – Wspomnienie Św. Marty. We wtorek z racji obchodzonego też w tym dniu Wspomnienia Św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i samochodów.

2. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy 700 zł. i 27 groszy. Za złożone ofiary składam jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

3. Sprawy biurowe oraz intencje można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. także w niedzielę. W tym tygodniu będzie mnie zastępował do środy włącznie Ks. Paweł.

4. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. przeprowadzimy charytatywną zbiórkę do puszek, której celem jest pomoc w sfinansowaniu leczenia kobiety, która angażuje się w życie naszej parafii. Za okazaną pomoc już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W przyszłą sobotę 29 lipca organizujemy rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Sianowie, która wyruszy po Mszy o godz. 8.00. Długość trasy: Juszkowo – Sianowo 47 km. Sianowo – Kartuzy 16 km. Gdańsk – Pruszcz Gd. 10 km. Czyli razem ok. 73 km. Dobrze byłoby, aby każdy uczestnik zabrał ze sobą:

• oczywiście sprawny rower – w drobnych naprawach możemy pomóc,

• kurtkę przeciwdeszczową,

• odblaskowe elementy/kamizelkę odblaskową,

• krem do opalania,

• zapasową dętkę,

• prowiant,

• wodę do picia,

• kilka złotych na obiad po drodze i bilet na PKM z Kartuz do Gdańska.

• telefon

Każdy jedzie na własną odpowiedzialność a dzieci pod opieką rodziców. Szczegółowych informacji mogę jeszcze udzielić po Mszy.

6. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać a z racji urlopów i wakacji życzę, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

Inne informacje

Intencje różańcowe na czerwiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju. Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw

Send Us A Message