Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła 21.07.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – święto Św. Marii Magdaleny, we wtorek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w środę – wspomnienie Św. Kingi, w czwartek – święto Św. Jakuba, apostoła a w piątek – wspomnienie Śww. Joachima i Anny, rodziców NMP. W czwartek, wyjątkowo w wakacje, Msza Św. zostanie odprawiona o godz. 18.00, a po Mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów za wstawiennictwem Św. Krzysztofa. W szczególny sposób będziemy modlić się o rozsądek i wyobraźnię dla kierowców.

2. W miesiącach wakacyjnych (w lipcu i w sierpniu) nie jest odprawiana Msza Św. w niedzielę o godz. 18.00. a w tygodniu Msze Św. w tym czasie są odprawiane na przemian wieczorem i rano: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00. (wyjątkowo w ten czwartek o godz. 18.00).

3. Sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. w tygodniu i w niedziele. Zapraszamy do modlitwy przed Mszą Św. – we wtorki za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św.

4. W tym tygodniu wyruszają piesze pielgrzymki z naszej Archidiecezji na Jasną Górę. W niedzielę 28 lipca po Mszy w Bazylice Mariackiej o godz. 6.00 wyruszy XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów. Jest również inicjatywa aby duchowo pielgrzymować i przeżyć szesnastodniowe rekolekcje w drodze będąc w domu. Zostały przygotowane książeczki z rozważaniami na każdy dzień, tarcze pielgrzyma oraz karty, na których można zapisać swoje intencje. Książka i tarcza jest dla uczestnika grupy biało – złotej, kartę natomiast należy wypełnić i przekazać księdzu proboszczowi. Każda dowolna wpłata złożona przy okazji zapisów będzie ogromnym wsparciem przy organizacji GPP.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

6. Dzisiaj po Mszy Św. można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na maj 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów. Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej,

Send Us A Message