Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w środę – święto Św. Marii Magdaleny, w czwartek – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w piątek – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy a w sobotę – święto Św. Jakuba, apostoła. W sobotę przypada również wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu będziemy modlić się za kierowców a po Mszy o godz. 8.00 nastąpi obrzęd poświęcenia pojazdów.

2. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu w tygodniu Msze Św. będą odprawiane na przemian rano i wieczorem. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00. W niedziele pozostanie Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

3. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. Za tydzień po Mszach Św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na kwiaty i wystrój naszej kaplicy.

5. Osoby, które chciałby uczestniczyć w XXXVIII Gdańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie Biało – Złotej mogą swoje deklaracje i intencje złożyć w zakrystii po Mszy Św.

6. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszczu Gdańskim poszukuje kandydatów do pełnienia roli rodziców zastępczych. Telefon kontaktowy znajduje się na plakacie zawieszonym na drzwiach kaplicy i w gablotce parafialnej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message