Ogłoszenia parafialne – XVI Niedziela Zwykła 17.07.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: w środę – wspomnienie Bł. Czesława, prezbitera, w piątek – święto Św. Marii Magdaleny a w sobotę – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

2. W środę przed Mszą Św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. Msze Święte w juszkowskiej kapliczce są odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o godz. 8.30 rano, a w niedziele o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 . Okazja do spowiedzi 15 min przed Mszą Św.

4. W domku parafialnym i u ministrantów można nabyć prasę katolicką: tygodniki Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5. Od początku lipca trwa zbiórka miedzi i cyny przeznaczonych na nasze dzwony. Zbiórkę prowadzi pani Krystyna Kłomska na swojej posesji przy ul. Raduńskiej w soboty od godz. 14.00 do 16.00 . Można też umawiać się na odbiór telefonicznie.

6. Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza dzisiaj na koncert muzyki filmowej do Faktorii na godz. 20.00

7. Długo zapowiadane i oczekiwane Światowe Dni Młodzieży powoli stają się radosną rzeczywistością. Już w najbliższą środę przyjadą do nas pielgrzymi. Zanim udadzą się do Krakowa przez kilka dni będą gościć w naszej diecezji, a ok. 220 osób przebywać będzie w Pruszczu Gdańskim. Przywitajmy ich serdecznie i okażmy im swoją życzliwość w czasie pobytu, aby czas spędzony w naszych parafiach był dla nich jak najlepszym wspomnieniem. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które zostały przygotowane na ten czas. Są to modlitwy wspólne, koncerty i festyny. Szczególnie polecamy dzień diecezjalny – 23 lipca (sobota) – rozpoczniemy na Placu Solidarności programem ewangelizacyjnym i Litanią Narodów, przejdziemy potem korowodem Świętych i Błogosławionych Patronów do Bazyliki Mariackiej gdzie o 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. a po niej na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się wielki Festiwal Młodych. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie na domku parafialnym. Bądźmy razem w te dni!

8. Za tydzień w niedzielę, po Mszach Św. uroczyste święcenie samochodów i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Św. Krzysztofa. Będziemy szczególnie modlić się za kierowców i o bezpieczeństwo na drogach i w czasie podróży.

9. Wszystkim dobrodziejom za prace i darczyńcom za ofiary składam w imieniu naszej parafii serdeczne ,,Bóg Zapłać”.

Inne informacje

Send Us A Message