Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła 13.08. 2017 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu Roku Liturgicznego. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – Święto Rocznicy poświecenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku-Oliwie, we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (w tym dniu Msze jak w niedziele: o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 – przynosimy ze sobą tradycyjne bukiety ziół i kwiatów, które zostaną poświęcone w czasie Mszy Św.), a w czwartek – Wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.

2. We wtorki zapraszamy na modlitwy za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego. Prosimy o jego orędownictwo szczególnie w naszych parafialnych przedsięwzięciach. W środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi codziennie 15 min. przed Mszą Św. Sprawy biurowe oraz intencje można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. także w niedzielę.

3. W zakrystii i u ministrantów do nabycia prasa katolicka, tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

4. Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj po Mszach zbiórka do puszek na kwiaty i wystrój naszej kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

5. Ogłoszenie: Potrzebna jest opiekunka do chorej w naszej parafii. Opieka od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 15.00. Szczegółowe informacje w zakrystii lub bezpośrednio pod numerem tel. 666 020 987.

6. Pani Wójt Magdalena Kołodziejczyk oraz OKSiR zapraszają na Festiwal objazdowych teatrów lalkowych młodego widza, który odbędzie się w dniach od 25 do 27 sierpnia 2017r. na terenie boiska i promenady w Juszkowie. Wstęp wolny a impreza jest godna polecenia. W tym roku po raz pierwszy i historyczny, w niedzielę 3 września, odbędą się w Juszkowie centralne gminne uroczystości dożynkowe. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.00 na placu parafialnym a potem na festyn przy świetlicy na ul. Sportowej.

7. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu organizuje tradycyjną autokarową pielgrzymkę na uroczystości dożynkowe na Jasnej Górze. Wyjazd w sobotę 02.09 o godz. 6.00 i powrót w niedzielę 03.09. późnym wieczorem. Koszt 160 zł, w tym przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Zapisy w biurze parafii w Pruszczu.

8. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać a z racji urlopów i wakacji życzę, bezpiecznego i radosnego wypoczynku.

Inne informacje

Send Us A Message