Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku – Oliwie, w środę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP ( Msze Św. w tym dniu jak w niedzielę – o godz. 8.00, 10.00 i 11.30, podczas wszystkich Mszy poświęcenie tradycyjnych bukietów ziół, kwiatów i owoców) w piątek – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.

2. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. a sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać po Mszach Św. W środy zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, we wtorki modlimy się za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. W poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy na różaniec Fatimski o godz. 17.30 W tym dniu przypada również dzień urodzin Księdza Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jubilata.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są do nabycia tygodniki: Gość Niedzielny i Niedziela.

5. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pruszczu organizuje autokarową pielgrzymkę rolników na Dożynki Ogólnopolskie na Jasną Górę w dniach 1 – 2 września. Koszt 170 zł., w tym przejazd, nocleg i obiad w niedzielę. Zapisy w parafii w Pruszczu Gd.

6. Zapraszamy na festiwal objazdowych teatrów lalkowych, który odbędzie się w Centrum Rekreacji w Juszkowie od 24 do 26 sierpnia. Szczegóły znajdują się na rozwieszonych plakatach (jest tam adres strony internetowej festiwalu), można także ze sobą zabrać ulotkę leżącą na skarbonie przy wyjściu z kaplicy.

Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message