Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła 11.08.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, w środę – święto Rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku – Oliwie, w czwartek – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ( Msze Św. w tym dniu jak w niedzielę wakacyjną, czyli o godz. 8.00, 10.00 i 11.30, święcenie tradycyjnych bukietów kwiatów, ziół i owoców podczas wszystkich Mszy Św.) a w sobotę – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera. We wtorek przypada dzień urodzin Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, pamiętajmy o modlitwie w intencji jubilata. We wtorek 13 sierpnia po Mszy Św. o godz. 8.00 zapraszamy na różaniec fatimski.

2. W miesiącach wakacyjnych (w lipcu i w sierpniu) nie jest odprawiana Msza Św. w niedzielę o godz. 18.00 a w tygodniu Msze Św. w tym czasie są odprawiane na przemian wieczorem i rano: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00.

3. Sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. w tygodniu i w niedziele. Zapraszamy do modlitwy przed Mszą Św. – we wtorki za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message