Ogłoszenia parafialne – XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek – święto Św. Wawrzyńca, we wtorek – wspomnienie Św. Klary, w środę – wspomnienie Św. Maksymiliana w piątek – święto Rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie a w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 (nie będzie Mszy wieczorem o godz. 18.00). Pamiętajmy o tradycyjnych bukietach, które zostaną poświęcone w czasie Mszy Świętych.

2. W miesiącach wakacyjnych w lipcu i w sierpniu w tygodniu Msze Św. będą odprawiane na przemian rano i wieczorem. W poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00. W niedziele pozostanie Msza Św. wieczorna o godz. 18.00.

3. W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na różaniec fatimski, który zostanie odmówiony po Mszy o godz. 8.00.

4. W czwartek przypada dzień 75 – tych urodzin Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia, pamiętajmy w modlitwach o Jubilacie.

5. Sprawy biurowe i intencje mszalne można zamawiać bezpośrednio po Mszach Św. w tygodniu i w niedziele. Zapraszamy do modlitwy przed Mszą Św. – we wtorki za wstawiennictwem naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki a w środy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi 15 min. przed Mszą Św.

6. Przy wyjściu z kaplicy na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message