Ogłoszenia parafialne – XIV Niedziela Zwykła 07.07.2024r.

1. Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne Św. Jana z Dukli, w czwartek – święto Św. Benedykta, opata i patrona Europy,  w piątek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu a w sobotę – wspomnienie Śww. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

2. W środę przed Mszą Św. czyli o 17.30 wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę różańcową. W sobotę 13 lipca z racji dnia fatimskiego po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy na różaniec odmawiany w intencji pokoju na świecie.

3. W wakacje czyli w lipcu i sierpniu Msze Święte w tygodniu będą odprawiane zasadniczo na przemian: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano. W niedziele do września nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Węgry (m.in Budapeszt i Balaton) i Chorwację (Zagrzeb – Marija Bistrica) w terminie od 23.09. do 01.10 2024 r. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablotce i na stronie internetowej – www.parafiajuszkowo. Zapisy bezpośrednio i telefonicznie – tel. 888 178 039 

5. Jutro w poniedziałek 8 lipca po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie z siostrą Krystyną Włodarską naocznym świadkiem życia Bł. Jerzego Popiełuszki naszego patrona. Siostra Krystyna w latach 1982 – 84 posługiwała u boku Bł. Ks. Jerzego i Ks. Teofila Boguckiego w parafii Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Podczas spotkania siostra Krystyna podzieli się osobistą relacją i doświadczeniem z posługi przy obu niesamowitych kapłanach. Spotkanie wzbogacone zostanie autentycznymi archiwalnymi zdjęciami, dokumentami oraz fragmentami poruszających homilii.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

7. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych prowadzonych przez ojca Johna Bashobora, które odbędą się w dniach 12 – 14 lipca w gdańskiej Hali Olivii pod honorowym patronatem Ks. Abpa Tadeusza Wojdy. Informacje organizacyjne są na plakacie w gablotce oraz na stronie internetowej parafii Św. Brygidy w Gdańsku.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message