Ogłoszenia parafialne – XIV Niedziela Zwykła 07.07.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy obchodzić: w poniedziałek – Św. Jana z Dukli, prezbitera, w czwartek – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy, w piątek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika a w sobotę – wspomnienie Śww. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

2. W miesiącach wakacyjnych (w lipcu i w sierpniu) nie będzie odprawiana Msza Św. w niedzielę o godz. 18.00 a w tygodniu Msze Św. w tym czasie będą odprawiane na przemian wieczorem i rano: w poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00.

3. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 zapraszamy na różaniec fatimski.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii i u ministrantów. Polecamy tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

5. W sobotę 13 lipca zapraszamy na pielgrzymkę rowerowo – kolejową do Gietrzwałdu. Na rowerze przejedziemy ok. 50 km. Z powodu braku biletów na rower musimy trochę zmodyfikować plan. Wyruszymy zwykłym pociągiem do Olsztyna z Pruszcza o godz. 10.15 (bilet można kupić u maszynisty), zatem zbiórka przy kaplicy o godz. 9.00. Po przyjeździe do Olsztyna przejedziemy ok. 20 km. na rowerze do Gietrzwałdu, gdzie po modlitwie zjemy obiad, dalej na rowerze w kierunku Ostródy i zależnie od czasu jakim będziemy dysponować, wsiądziemy do elektrycznej kolejki do Pruszcza. Wrócimy późnym wieczorem. Należy zabrać ze sobą oprócz roweru i osprzętowania, prowiant i pieniądze oraz dobry humor.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje Mszalne 2024.02.19 – 2024.02.25

Poniedziałek 19 luty 2024 Godz. 18.00   W intencji o Boże błogosławieństwo dla budowniczych kościoła w Juszkowie za wstawiennictwem Bł. Jerzego Popiełuszki Wtorek 20 luty 2024

Send Us A Message