Ogłoszenia parafialne – XIV Niedziela Zwykła 04.07.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie liturgiczne Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,  a w czwartek – wspomnienie Św. Jana z Dukli.

2. W lipcu i w sierpniu Msze Święte w tygodniu będą zasadniczo odprawiane na przemian rano i wieczorem. W  poniedziałki, w środy i w piątki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano. Porządek niedzielnych Mszy Świętych pozostanie niezmieniony: godz.8.00, 10.00, 11.30 i wieczorem o godz.18.00

3. W tym tygodniu z powodu mojego udziału w Gdańskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę, Msze Święte w tygodniu tylko w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 8.00 we wtorek, w czwartek i w sobotę.

4. W środę o godz.17.30 rozpocznie się różaniec odmawiany przez wspólnotę Żywego Różańca z naszej parafii.

5. W środę 28 lipca wyruszy po Mszy Św. o godz. 6.00 z Bazyliki Mariackiej XXXIX Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z gdańska wyruszy jedna grupa, która może liczyć 300 osób. Istnieje też możliwość wzięcia udziału w pojedynczym dniu pielgrzymkowym, gdyż każdego dnia będzie jeździł autobus z Gdańska do miejsca, z którego danego dnia pielgrzymka wyruszy i z powrotem. Trzecia forma pielgrzymowania to pielgrzymka duchowa w tzw. grupie biało-złotej. Można w zakrystii pobrać książeczkę Hodos z rozważaniami oraz kopertę zaadresowaną na sekretariat pielgrzymki i kartę zgłoszeniową, na której należy wypisać intencję, która zostanie zaniesiona przez pielgrzymów na Jasną Górę. Na plakacie w gablotce jest umieszczona lista apeli w kościołach stacyjnych w Gdańsku w poszczególne dni pielgrzymki.

6. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła na stoliku znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

7. Zapraszamy dzisiaj w niedzielę na integracyjną przejażdżkę rowerową do Św. Wojciecha przez Straszyn i Borkowo. Dystans ok. 20 km. Zbiórka przy kaplicy o godz. 15.00

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Send Us A Message