Ogłoszenia parafialne – XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę – święto Św. Tomasza apostoła, a w sobotę – wspomnienie liturgiczne  Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela m-ca lipca. W czwartek nabożeństwa eucharystyczne i modlitwy w intencji powołań po Mszy Świętej. W piątek od godz. 9.00 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną a po południu  okazja do spowiedzi od godz. 16.30. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i cicha adoracja zakończona o godz. 18.00 nabożeństwem eucharystycznym. W sobotę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. W niedzielę po Mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W wakacje czyli w lipcu i sierpniu Msze Święte w tygodniu będą odprawiane zasadniczo na przemian: w poniedziałki, w środy i w piatki o godz. 18.00 a we wtorki, w czwartki i w soboty o godz. 8.00 rano. W niedziele do września nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00

4. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Węgry (m.in Budapeszt i Balaton) i Chorwację (Zagrzeb – Marija Bistrica) w terminie od 23.09. do 01.10 2024 r. Szczegóły znajdują się na plakatach w gablotce i na stronie internetowej – www.parafiajuszkowo. Zapisy bezpośrednio i telefonicznie – tel. 888 178 039 

5. W poniedziałek 8 lipca po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie z siostrą Krystyną Włodarską naocznym świadkiem życia Bł. Jerzego Popiełuszki naszego patrona. Siostra Krystyna w latach 1982 – 84 posługiwała u boku Bł. Ks. Jerzego i Ks. Teofila Boguckiego w parafii Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Podczas spotkania siostra Krystyna podzieli się osobistą relacją i doświadczeniem z posługi przy obu niesamowitych kapłanach. Spotkanie wzbogacone zostanie autentycznymi archiwalnymi zdjęciami, dokumentami oraz fragmentami poruszających homilii.

6. Wójt Gminy Pruszcz Gdański Weronika Chmielowiec oraz Przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański Andrzej Chmielewski mają zaszczyt zaprosić mieszkańców w wieku 65+ na doroczny Festyn Seniora w dniu 4 lipca o godz. 14:00 na terenie rekreacyjnym przy ośrodku kultury w Cieplewie.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła i kaplicy znajduje się prasa katolicka. Polecamy do czytania tygodniki: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej wspólnoty parafialnej za  złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy oraz za wszelkie przejawy życzliwości składam serdeczne Bóg zapłać.

Inne informacje

Intencje różańcowe na lipiec 2024 r.

PAPIESKIEJ ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY Za duszpasterstwo chorych. Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują i ich bliskim moc Pana i aby

Send Us A Message